Чт, 25.04.2024, 16:00

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 2
Показано матеріалів: 1-2

Шкільна географічна освіта як одна із складових духовного становлення особистості потребує сьогодні нових підходів.
            Подальший розвиток шкільної географічної освіти неможливий без всебічного засвоєння того, що вже було зроблено, тобто без вивчення власної історії. Дуже важливо не повторювати помилок минулого. Тому ми з Людмилою Миколаївною Штучкою обрали темою нашого дослідження ,,Розвиток шкільної географічної освіти у контексті становлення освітньої справи на Полтавщині у ХІХ столітті”.
            Перед собою ми ставили мету: охарактеризувати рівень розвитку шкільної географічної освіти в контексті загального становлення освітньої справи на Полтавщині у ХІХ ст. та виявити його значення для наступних етапів її формування.
            Після довготривалої обробки та аналізу літературних джерел та архівних дійшли висновку, що у ХІХ ст. географія у школах Полтавщини викладалася, але загальний рівень...
Наші досягнення | Просмотров: 935 | Добавил: Nicola | Дата: 21.01.2013

В Державному архіві Полтавської області зберігається «Отчёт Константиноградской уездной земской управы за 1901 год». Там знаходимо цікаві статистичні дані, що характеризують мережу та стан навчальних закладів у селах нинішнього Карлівського району. Таких налічувалося 12 у десяти селах: по два у Карлівці та у Федорівці, а також у Білухівці, Варварівці, Верхній Ланні, Мар’янівці, Нижній Ланні, Максимівці, Попівці, та в Холодному Плесі. В матеріалі є дані про рік заснування навчальних закладів, кількість учнів, записаних до журналу, вік та стать учнів, стан відвідування учнями занять, кількість навчальних днів, відстань від місця проживання учнів до місця навчання, кількість випускників, а також кількість дітей, яким відмовили у можливості навчатися «по недостатку мест». Є дані про бюджети шкіл та джерела їх наповнення. Дуже цікаві дані про кількість проведених перевірок шкіл. Та найцікавішим є поіменний перелік викладачів навчального закладу, з вказанням даних про їхню кваліфікаційну підготовку, а також розміру їх річного «жалованія».
   Білухівське училище (Білухівська волость). Дата заснування – 1876 рік. Всього учнів 89.
   Варварівське училище (Білухівська волость). Дата заснування – 1859 рік. Всього учнів 200.
   Верхнє – Ланнівське училище (Піщанська волость). Дата заснування – 1867 рік. Кількість учнів – 70.
   Карлівське перше училище (Карлівська волость). Дата заснування – 1840 рік. Всього учнів 126.
   Мар’янівське училище  (Піщанська волость). Дата заснування – 1888 рік. Всього учнів 63.
   Максимівське училище ( Тагамлицька волость). Дата заснування – 1877 рік. Всього учнів – 70.
   Ниже - Ланнівське училище (Карлівська волость). Дата заснування – 1882 рік. Всього учнів 89.
   Попівське училище (Карлівська волость). Дата заснування – 1883 рік. Всього учнів – 99.
   Федорівське перше училище (Карлівська волость). Дата заснування – 1842 рік. Всього учнів – 102.
   Федорівське друге училище (Карлівська волость). Дата заснування – 1899 рік. Кількість учнів – 85.
   Холодно – Плесівське училище (Піщанської волості). Дата заснування – 1891 рік. Всього учнів – 40.
 В.А.Пилипець.

Історія Карлівщини | Просмотров: 1335 | Author: В.А.Пилипець | Добавил: Nicola | Дата: 12.09.2012 | Комментарии (0)

Історія Карлівщини [1]
Статті на історичну тематику